Zabezpieczenia antykradzieżowe

Jak najlepiej zabezpieczyć auto przed kradzieżą?

Niezależnie czy jesteś z Poznania, Zielonej Góry czy z Wolsztyna, kupno i montaż odpowiedniego zabezpieczenia antykradzieżowego powinno być pierwszym krokiem po zakupie nowego auta. Pamiętajmy, że zabezpieczenia montowane systemowo są zazwyczaj zawodne – dlatego też już w trakcie finalizacji zakupu pojazdu powinniśmy mieć podstawową wiedzę odnośnie zabezpieczeń, aby móc wybrać to, które będzie najbardziej niezawodne.  

Kiedy wydajemy kilka lub nawet kilkanaście tysięcy złotych za ratę kredytu na samochód bądź za leasing, szukamy dobrych zabezpieczeń antykradzieżowych. Wiele osób szuka zabezpieczeń antykradzieżowych, które będą “współpracowały” z elektroniką, którą są naszpikowane samochody, ale są też tacy, którzy wolą tradycyjne, mechaniczne zabezpieczenia antykradzieżowe. Jak więc dokonać wyboru?

Trudność instalacji zabezpieczeń antykradzieżowych

Niezależnie czy mamy do czynienia z zabezpieczeniami elektronicznymi czy też mechanicznymi, musimy zwrócić uwagę na sposób instalacji. Poprawna instalacja zabezpieczenia antykradzieżowego jest determinantem jego skutecznego działania. Zawsze radzimy – jeśli montaż jest dla Ciebie trudny bądź skomplikowany, warto zdać się na pomoc fachowców i zyskać pewność że nasz pojazd będzie bezpieczny. 

Alarm oraz moduły GPS

Każdy nowoczesny system zabezpieczeń jest wyposażony w system GPS, który pozwoli nam zlokalizować auto, jeżeli jakimś cudem próba jego kradzieży nie zostaje udaremniona. Większość systemów jest wyposażona także w alarm. Dźwięk alarmu powinien być na tyle głośny, aby nie pozostawiał wątpliwości co do natury zdarzenia. Im więcej osób go usłyszy tym większe prawdopodobieństwo, że ktoś zawiadomi służby o próbie kradzieży. Jest to przydatne zwłaszcza w większych miastach, jak Poznań czy Grodzisk Wielkopolski, gdzie jest statystycznie więcej tego typu przypadków.

Elektronika w aucie a zabezpieczenia antykradzieżowe

Nowoczesne pojazdy są wręcz przepełnione elektroniką. Uzasadnione są więc wątpliwości wielu osób, czy zabezpieczenie nie będzie zbytnio ingerować w systemy auta lub nie spowoduje ich awarii przy próbie kradzieży, narażając właściciela na kosztowne naprawy. W tym miejscu warto wspomnieć o jednym z najbardziej innowacyjnych rozwiązań na rynku zabezpieczeń antykradzieżowych – immobilizera CAN, który działa w sposób nieinwazyjny, uniemożliwiając potencjalnemu złodziejowi ruszenie autem. Immobilizer sprawia, że złodziej nie będzie w stanie uruchomić silnika, bądź auta natychmiast po  uruchomieniu gaśnie. 

Immobilizer CAN jako innowacja na rynku?

Wiele osób już w tym momencie stwierdzi, że przecież immobilizerów na rynku jest mnóstwo. Jednak tym, co odróżnia ten konkretny model, jest to, że blokada odbywa się po magistrali CAN. Co za tym idzie, nie ma konieczności przecinania jakichkolwiek przewodów. Jest to najbardziej bezpieczne rozwiązanie dla elektroniki auta i jedno z najbardziej skutecznych zabezpieczeń antykradzieżowych. Dodatkowo, immobilizer CAN zawsze jest montowany przez zaufanych specjalistów, którzy biorą na siebie odpowiedzialność za poprawne działanie i bezawaryjność tego rozwiązania. Immobilizer CAN ma także wbudowany moduł śledzenia (GPS) co pozwala nam zlokalizować auto w ekspresowym tempie.

Mechaniczne zabezpieczenia antykradzieżowe

Mimo wielu obecnych rozwiązań na rynku, nadal duża część osób jest zwolennikami mechanicznych zabezpieczeń. W ich przypadku należy jednak pamiętać o jednej ważnej rzeczy – mechaniczne zabezpieczenia są dla potencjalnych złodziei zawsze możliwe do pokonania. Na ich korzyść przemawia jednak to, że mało komu udaje się zniszczyć zabezpieczenie i ukraść auto pozostając przy tym niezauważonym.

Jak więc wybrać odpowiednie zabezpieczenie?

Wybór odpowiedniego zabezpieczenia antykradzieżowego to poważna decyzja, dlatego zachęcamy do kontaktu z specjalistami, którzy pomogą dobrać odpowiedni model do Twojego auta. Warto też zaufać profesjonalistom w sprawie montażu zabezpieczeń, jeżeli chcemy cieszyć się gwarancją bezpieczeństwa i poprawnego działania zabezpieczeń.