Jakie usługi świadczy serwis samochodowy?

W serwisach samochodowych można zdecydować się na szeroki wachlarz usług przydatnych dla każdego kierowcy. Z uwagi na bardzo dużą ilość pojazdów poruszających się po naszych drogach, zainteresowanie tego typu świadczeniami stale rośnie, a warsztaty samochodowe zdobywają coraz więcej Klientów. Jakie usługi świadczy serwis samochodowy? Czy można zgłosić się po pomoc z każdym problemem?

Wymiana oleju oraz filtrów

Dbałość o samochód i regularna wymiana określonych podzespołów, stanowi niezwykle ważny element, mający wpływ zarówno na bezpieczeństwo pojazdu, jak i jego niezawodność. Awaryjność często wynika bowiem z zaniedbań kierowców i chęci oszczędności w sytuacjach, kiedy nie jest to wskazane.

Ważną kwestią jest regularna wymiana płynów eksploatacyjnych. Jednym z najważniejszych jest olej silnikowy. Oleje różnią się od siebie swoimi parametrami, jednak powinno dokonywać się ich cyklicznej wymiany nawet co 10 tysięcy kilometrów. Pozbawienie oleju jego właściwości powoduje nie tylko gorsze smarowanie. Olej odpowiada również za prawidłowe chłodzenie silnika, zapobiega powstawaniu zabrudzeń w jego wnętrzu oraz zwalcza wilgoć. W każdym serwisie podczas wymiany oleju silnikowego zakładany jest również nowy filtr oleju.

Wymianie podlegają również inne znajdujące się w samochodzie filtry. W serwisie samochodowym można dokonać montażu nowego filtru paliwa, który odpowiada za oczyszczanie benzyny przed jej podaniem do silnika. To bardzo ważne, bowiem zużyty filtr może przepuszczać do mechanizmu większą ilość zanieczyszczeń, co skutkuje szybszym zużyciem silnika i pogorszeniem parametrów jego pracy. Z kolei filtr powietrza oraz filtr kabinowy, oczyszcza powietrze z pojawiających się w nim zanieczyszczeń, takich jak pył, kurz lub sadza. Warto o tym pamiętać, by móc oddychać czystym powietrzem podczas jazdy samochodem. Serwis samochodowy Karsson, daje możliwość dokonania sprawdzenia stanu wszystkich płynów oraz ich cykliczną wymianę, gwarantującą odpowiednią pracę silnika.

Dbałość o sprawność części eksploatacyjnych

W serwisie samochodowym można również dokonać wymiany poszczególnych części eksploatacyjnych pojazdu. Z punktu widzenia bezpieczeństwa podróży, niezwykle istotny jest układ hamulcowy. Uwagę należy zwrócić na takie podzespoły, jak klocki oraz tarcze hamulcowe. Klocki zużywają się znacznie szybciej. Okres ich użyteczności zależy w głównej mierze od rodzaju oraz stylu jazdy. Tarcze pomimo większej wytrzymałości również powinny być kontrolowane. Niedopuszczalna jest bowiem sytuacja, w której pojawiają się na nich głębokie rowki, przebarwienia lub pęknięcia. Profesjonalny personel serwisu Karsson dokona wymiany poszczególnych części, zastępując je wysokiej jakości elementami o bardzo dobrych parametrach użytkowych.

Pomoc w przypadku awarii

Serwis samochodowy przeprowadzi również naprawy inne niż regularne. Chodzi o sytuacje, w których dochodzi do uszkodzenia poszczególnych elementów pojazdu w wyniku zniszczenia, zużycia lub awarii. Mogą to być różnego rodzaju usługi, takie jak wymiana rozrządu, chłodnicy, naprawa skrzyni biegów lub zawieszenia. Zazwyczaj tego rodzaju czynności są dość skomplikowane, wymagają zarówno fachowej wiedzy, jak i profesjonalnego sprzętu. Z uwagi na to, najlepszym rozwiązaniem będzie zlecenie realizacji tego rodzaju usług profesjonalnemu serwisowi. Karsson posiada bardzo duże doświadczenie w diagnostyce oraz naprawie samochodów wszystkich typów. Szeroki dostęp do części zamiennych, gwarantuje kompleksową obsługę mechaniczną i elektromechaniczną.

Dodatkowe elementy niezbędne w każdym aucie

W serwisie samochodowym Karsson nabyć można także wysokiej jakości akumulatory. To ważny element, bowiem jego zużycie skutkować może pojawieniem się problemów z uruchomieniem pojazdu. Dodatkowo do dyspozycji Klientów pozostaje również doskonale wyposażony sklep z częściami samochodowymi oraz akcesoriami. Można nabyć w nim produkty renomowanych firm, charakteryzujące się bardzo wysoką jakością. W asortymencie znajdują się między innymi haki i przyczepy oraz sprzęt elektroniczny w postaci nawigacji, rejestratorów lub CB radia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *